TweetBox
proje ismi

TweetBox

açıklama
  • Client:

    Boyner

Boyner, gençlik iletişim projesi B-Social ile Mayıs ayında üniversite şenliklerinde buluşacağı gençleri şaşırtacak ve Twitter etkileşimini arttıracak yenilikçi bir kurgu istiyordu.
Ünivesitelerdeki elçilerimizden öğrencilerin kampüslerde akıllı telefonlarla sosyal medyada sürekli olarak aktif oldukları ve tüm kampüs aktiviteleri içinde en çok hediye kurgulu olanların ilgi gördüğü içgörüsünü aldık ve Boyner için kampüslerden sosyal medyaya uzanacak ve öğrencilerin Boyner’le birebir etkileşime geçebileceği bir kurgu geliştirdik.
Boyner’in gençlik iletişimini kampüslerden sosyal medyaya taşımak için belirtilen hashtag ile tweet atıldığında kullanıcıya DM aracılığıyla bir kod gönderen ve makinenin ekranına kodun girilmesiyle anında hediye veren bir vending machine olan TweetBox’ı tasarladık. TweetBox bahar şenliklerinde 8 şehirden 10 üniversitede gençlerle bir araya geldi. Boyner için kurulan B-Social alanlarında 10 kişilik ekipten iki hostes TweetBox için özel olarak görevlendirildi. TweetBox’ın yazılımı her kampüs için özel olarak belirlenen hashtag’lere göre revize edildi.