Markanızın Dijital Elçileri
08 Ağu 2016

Markanızın Dijital Elçileri

08 Ağu 2016

Dijital Marka Elçiliği Nedir?

Nüfusumuzun yarısını oluşturan gençler, günde en az 3 saatini sosyal medyada geçiriyor. Biz de onların sosyal yayılım, içerik ve yaratıcı fikir üretme, test etme ve ikna gücünü harekete geçiriyoruz!

Akampüs Group olarak, 15 yıldır kampüslerde yürüttüğümüz Marka Elçiliği programını artık dijitale taşıyoruz. 18-26 yaş grubundan oluşan ve sosyal medya kullanımı etkin olan gençlerden oluşturduğumuz 1.000 kişilik sosyal yayılım ekibimiz ile, markalarınızın sesini geniş kitlelere duyurmaya hazırız.

Markanız İçin Faydaları?

Kitlesel, ölçülebilir, maliyet verimli, çok hızlı… Elçilerimizi görevlendirdiğimiz projelerimizin başlıca özellikleri.
Peki Dijital Marka Elçileri hangi iş başlıklarında fayda sağlar? Sıralayalım…

  • Sosyal Mecralarda Viral YayılımAkampus dijital marka elçileri sosyal medya yayılım projeleri

Kampanya planlamanızı, kullanacağımız sosyal mecranın yapısına paralel şekilde erişim, gösterim, paylaşım, aksiyon sayıları bazında yapmanıza olanak sunuyoruz.
Örnek bir proje kapsamı ve bütçesi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Aday Müşteri Edinme (Lead Generation)

Dijital Marka Elçileriniz, ‘arkadaş etkisi’ nden faydalanırlar. Görevleri yeni müşteri bilgisi edinmek olduğu zaman aileleri, akrabaları, arkadaşları aracılığıyla erişebilecekleri bağlantı sayısı şaşırtıcı derecede çoktur.

  • ‘Gizli Müşteri’ (Mystery Shopper) Projeleri

Marka Elçilerinizin görev listesinde ‘ajanlık’ yapmak da olabilir. Mesela perakende sektöründe çalışanların müşteri ile iletişimi, mağaza içi POP malzemelerinin uygunluğu, rafların yerleşimi, rakip markalar hakkında istihbarat, görsel veya videolu denetim ve canlı bağlantılar yapabileceklerimizden bazıları.

  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Çalışmalarınız için Tohumlama/Backlink Üretimi

Sosyal mecralardaki marka varlığınız sadece reklamlardan ibaret olmamalı. Arama motorları tarafından sevilecek formattaki içeriklerinizin farklı adreslerdeki yerleşimleri de çok önemli. Forum ve sözlüklerde markanızdan bahsedilmesi, marka bağlantılarınızın önemli sitelerde yer alması, hakkınızda blog yazıları yazılması, e-ticaret sitelerindeki ürünleriniz hakkında olumlu ve objektif yorumlar yapılması ve konuşulma hacminizin arttırılması bizim için çok önemli iş başlıkları, sizin için de en doğru marka yatırımı.

  • İçerik Üretimi

Kitlesel içerik üretimi, her markanın isteyebileceği ama gerçekleştirmenin çok da kolay olmayacağı bir şey. Dijital Marka Elçileri arasında sözlük yazarları, kişisel blog yazarları, amatör fotoğrafçılar, karikatüristler var. Yaratıcı ve genç kitlenin üretebileceği içerikleri bir düşünün…

  • Mobil/Web Uygulamalarınız için Test ve Öneriler

Yeni bir mobil uygulama geliştirmektesiniz.. Ya da uygulama ve web platformlarınızın UX/UI performansından memnun değilsiniz. Marka Elçileriniz ve dijital çevreleri sert ama yapıcı bir test için yanınızda. Bu test ve denetim ekibinin gözünden hiçbir şey kaçmayacak.

  • Dijital Araştırmalar

Kitlelerin gücünü hızlı ve maliyet verimli araştırmalar için kullanabilirsiniz. Marka Elçilerinizin tüm teknolojik uygulamalarını sunuyoruz ve en hızlı raporları size ulaştırıyoruz. Ham veri, görsel ya da video raporlarla sahanın nabzını tutacaksınız.

  • Yaratıcı Fikir (Ideation)

‘Kalabalıkların Gücü Adına!’ söylemiyle yola çıkmıştık. Gerçekten de bunun doğru olduğunu tüm projelerimizde kanıtladık. Kitlesel yaratıcı güç sayesinde pek çok çözüm ve yeni fikre ulaşmamız mümkün. Bu süreçleri oyunlaştırmak da bizim işimiz.

Sektörünüze ve markanıza uygun bir marka elçisi ekibi kurmak ve kitlelerin gücünden faydalanmak ister misiniz?

Bize ulaşmak için lütfen tıklayın…

Sevgilerimizle,
Akampüs Ekibi

Leave a comment
Diğer Yazılar
Yorumlar

Comments are closed.