23 Oca 2017

Genç dijital elçilerle E-Ticaret Performansını Arttırmak

23 Oca 2017

digital-brand-ambassadors

Internet ve mobil planlamada performans bazlı kampanyaların ağırlığı her geçen gün artıyor. Farklı sektör ve ölçekte de olsalar hemen hemen tüm firmaların amacı belli KPI’larda en yüksek performansı elde etmek olsa da aslında nihai amaç daha çok satış yapmak ve daha çok müşteriye sahip olmak.

Bugün sizlere Rowenta, Tefal, Moulinex, Krups gibi bir çok popüler küçük ev aletlerinin üreticisi olan Grouppe SEB ile yürüttüğümüz projemizden bahsedeceğiz. Grouppe SEB ürünlerinin hem satışlarını arttırmak, hem de hedef kitle ile olan iletişimlerini arttırmak onlara özel bir dijital elçilik projesi kurguladık.

digital-brand-team

Bir çok üniversiteden sosyal çevresi geniş kişilerden oluşturduğumuz takımın öncülüğünde yürütülen kampanya ve iletişim çalışmaları sonucunda:
– Markaların sosyal medyadaki konuşulma ve etkileşim oranlarını artış
– E-ticaret siteleri, büyük forum siteleri ve ilgili bloglarda yapılan olumlu yorum oranlarında artış
– Markanın doğrudan yanıt veremediği sorulara (mesela hangi saç kurutma makinesini önerirsiniz) dijital elçilerle cevap verilmesi
gibi olumlu geri dönüşler elde ettik. Tüm bunların sonucunda da Grouppe SEB ürünlerinin e-ticaret haciminde genel artış trendlerinin üzerinde bir artış sağladık.

Sonuç

Sosyal medyayı ve genç marka elçilerini kullanarak internette markalarınız için performans hedefli pek çok farklı iletişim çalışması gerçekleştirebilirsiniz. Bu çalışmaların asıl ve dolaylı KPI’larını tespit ettikten sonra doğru stratejileri titiz şekilde icra ederek hedeflerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Leave a comment
Diğer Yazılar
Yorumlar

Comments are closed.