01 Ara 2016

Entegre İletişim Stratejileri Dijitalde İşe Yarıyor Mu?

01 Ara 2016

2016-aralik-gorsel

 

Cevabı önden söyleyelim. Evet! Bu stratejiyle oluşturulan entegre projeler hem de çok güzel çalışıyor!

Bugün sizlere 2016 yılı içinde yaptığımız ve bir çok iletişim kanalını entegre şekilde kullanan 2 dijital projeden bahsedeceğiz.

Golf Dondurmaları Gençlerden Oluşan bir Satış Temsilcisi Ağı Kurmak İstiyordu

Mayıs ayında Golf Dondurmaları  Run Golf Run ismindeki satış temsilcisi ağı kurmayı amaçlayan ve özellikle de üniversite öğrencilerini hedefleyen bir kampanya yaptı. Bu amaçla kurulan kampanya websitesinde yer alan başvuru formunun en az 3000 üniversite öğrencisi tarafından doldurmasını hedefliyorlardı. Akampüs olarak sunduğumuz akıllı ve entegre iletişim çalışması ile hem hedefler aşıldı, hem de maliyet verimli bir çalışma gerçekleştirildi.

Çalışma Kapsamı

Bu çerçevede üç farklı iletişim kanalı üzerinden entegre bir çalışma yürüttük.

  • Belirlediğimiz belli başlı büyük üniversitelerde saha elçilerimiz üzerinden birebir anlatım yaptık
  • akampus.com üzerinden Display banner, native advertising ve mailing yaptık
  • Dijital elçilerimiz üzerinden kapsamlı bir sosyal medya yayılımı yaptık

Bunlar sonucunda 3000 kişi olarak belirlenen başvuru hedefini aşarak 3500 üzerinde başvuru aldık. Çalışmanın detaylı raporuna buradan ulaşabilirsiniz. (http://www.akampus.com/assets/documents/RGR_Haziran_13_Rapor.pdf )

 

 

Mehmet Zorlu Vakfı (MZV) için Dolmaz Denen Salonu Nasıl Doldurduk?

6 Kasım tarihinde Zorlu Performans Sanatları’ndaki 500 kişilik salonda düzenlenen MZV Gençlik Zirvesi öncesinde bu salonu öğrencilerle nasıl dolduracağını kara kara düşünen vakıf ve ajansı kapımızı çaldılar. Onlara akampus.com ve dijital elçi takımlarını içeren oldukça hesaplı bir entegre iletişim paketi hazırladık. 10 gün sürmesi planlanan iletişimde başvuruları o kadar hızlı doldurduk ki 3.günde iletişimi yavaşlatmak zorunda kaldık.

Çalışma Kapsamı

Temel hedef MZV sitesi üzerinden yeteri kadar ön kayıt almak olan bu proje için Akampus Dijital elçileri ve akampus.com’u kullandık. İstanbul’daki üniversitelerde okuyan dijital elçilerimiz ile hızlı bir yayılım yaptık. Akampus.com’da da yine banner alanları, mailing ve native içerik çalışması ile daha 3 gün içinde salon kapasitesinin 2 katından fazla ön kayıt aldık. Bu yüzden de çalışmayı yavaşlatmak zorunda bile kaldık.

 

Sonuç

Kısaca özetlemek gerekirse, merkezinde dijital olan ama gerektiğinde sahaya inen veya online marka elçileri gibi yarı saha-yarı dijital bir düzlemde yer alan iletişim yöntemlerini dijital kanallarla harmanlayarak yürütülen “dijital entegre iletişim projeleri” oldukça iyi performans gösteriyor. Burada verdiğimiz iki projenin çok spesifik performans hedefleri olsa dahi, branding veya yayılma amacı taşıyan projelerde de başarıya ulaşmak mümkün. Bir sonraki yazımızda Rotring ve Rowenta’nın bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz iki projesinden bahsedeceğiz.

Evren Güney
Akampus.com
Kurucu Ortak

Leave a comment
Diğer Yazılar
Yorumlar

Comments are closed.